۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۸ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند
لیگ یونان تعلیق شد
با اسلحه مقابل مسعود شجاعی

جنجال مالک باشگاه پائوک لیگ یونان را تعطیل کرد. دیدار تیم‌های بالای جدولی سوپرلیگ یونان که مسعود شجاعی هم در آن حضور داشت، به دلیل جنجال حیرت‌آور مالک باشگاه پائوک نیمه‌تمام ماند. پائوک یکشنبه‌شب در چارچوب هفته بیست‌وپنجم سوپرلیگ یونان میزبان «آاِک» آتنی بود که مسعود شجاعی را جزء نفرات ذخیره داشت. با توجه به شرایط جدولی دو تیم و اینکه دیدار رفت در آتن با پیروزی یک بر صفر تیم میزبان به پایان رسیده بود، تقابل آنها حساسیت بسیار بالایی داشت. آ‌اِک از دقیقه ۸۲ مسعود شجاعی را به زمین فرستاد. پائوک در دقیقه ۹۰ به گل رسید که کمک‌داور مسابقه آن را مردود اعلام کرد. عدم ثبت گل برتری پائوک در لحظات پایانی با اعتراض بازیکنان این تیم همراه شد، اما در ادامه ایوان ساوویدیس، مالک روسی باشگاه پائوک نیز با خروج از جایگاه ویژه و ورود به زمین آشوب زیادی برپا کرد. ایوان ساوویدیس، مالک پائوک که اسلحه‌ای هم بر کمر داشت و خود را در کانون توجه قرار داده بود، پس از درگیری‌های زیاد و اعتراض شدید به داوری که موجب شد بازی ۱۵ دقیقه دچار وقفه شود، در نهایت از بازیکنان تیمش خواست زمین را ترك کنند و به بازی ادامه ندهند. در ادامه با توجه به درگیری‌ها و اسلحه مالک پائوک بازیکنان آ‌اک زمین را ترک کردند.
 مانولو خیمنس، مربی آاِک در مورد این اتفاق گفت‌: «در ابتدا درست متوجه نشدیم که آیا ساوویدیس واقعا با اسلحه وارد زمین شده است یا خیر. بعد اسلحه را دیدیم. مشاهده کردیم که او دائما دستش را به سمت کمرش نزدیک می‌کند چراکه اسلحه‌اش آنجا بود. طبق چیزی که مترجم شخصی‌ام به من منتقل کرد، او به داور گفت: «دوران حرفه‌ای تو به عنوان یک داور تمام شده است!»؛ واقعا درک نمی‌کردم چون این چیزی است که شما در فیلم‌ها می‌بینید». گفته می‌شود این مرد مسن داور بازی را هم تهدید کرده و به او گفته است: «تو مُردی». بعضی رسانه‌ها عنوان کردند داور بازی پس از یک وقف دوساعته گل میزبان را پذیرفته است! به هر ترتیب این بازی نیمه‌کاره ماند. با این شرایط به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال یونان رأی بازی را به سود یاران مسعود شجاعی و برتری آنها بدهد که در صورت این اتفاق، آنها به امتیاز ۵۷ می‌رسند و در فاصله پنج هفته به اتمام بازی‌های فصل سوپرلیگ، تا حدود زیادی قهرمانی‌شان را قطعی می‌کنند. 
حضور مالک باشگاه با اسلحه‌ای به کمر در میانه میدان جنجال زیادی در فوتبال اروپا بر پا کرد. صبح دیروز جورجیوس واسیلادیس، وزیر ورزش و فرهنگ یونان اعلام کرد که نسبت به رفتار ساوویدیس «تصمیم قاطعانه‌ای» خواهد گرفت. همچنین به دنبال این حادثه، این وزارتخانه اعلام کرد که رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های یونان را به طور نامحدود به حالت تعلیق درخواهد آورد. ایوان ساوویدیس، بازرگان و سیاست‌مدار یونانی-روسی و تروتمندترین فرد در یونان است. او پیش‌تر یکی از اعضای پارلمان روسیه بوده و با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور روابط نزدیکی دارد. 


دیدگاه‌ها(۰)