۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۸ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند
رئیس قوه ‌قضائیه: با تعجیل در رسیدگی‌های قضائی مخالفیم

میزان: رئیس قوه ‌قضائیه روز گذشته در جلسه مسئولان عالی قضائی، با بیان اینکه دستگاه قضائی منفعلانه عمل نمی‌کند و تابع فضاسازی‌های سیاسی نمی‌شود، گفت: «ما با تعجیل در رسیدگی به پرونده‌ها مخالفیم زیرا مسئله اصلی برای ما عمل در چارچوب قوانین است. متأسفانه برخی دچار وسوسه تعجیل می‌شوند و اصرار به رسیدگی‌های سریع و فوری دارند، درحالی‌که اقتضای رسیدگی به برخی پرونده‌ها، صرف زمان بیشتر و انجام اقدامات کارشناسی لازم است. بر همین مبنا قوه ‌قضائیه در طول سال‌های گذشته همه تلاش خود را صرف بازگرداندن اموال عمومی کرده و برخی پرونده‌ها در این زمینه نیز همچنان مفتوح است». 
تظاهر به بی‌حجابی مصداق اشاعه فحشاست
آیت‌الله آملی‌لاریجانی تظاهر به بی‌حجابی را همانند تظاهر به هر عمل حرام دیگر، نوعی اشاعه فحشا دانست و با اشاره به تصریح قانون به لزوم رعایت حجاب، گفت: «موضوعی که ریشه شرعی و قانونی دارد، نباید مورد تشکیک قرار گیرد. حال ممکن است برخی جوان‌ها اشتباه کنند اما چرا افرادی که به‌نوعی در زمره خواص قرار دارند، بر طبل دشمن می‌کوبند؟». رئیس قوه ‌قضائیه ادامه داد: «این افراد گاهی استدلال‌های بسیار سخیفی دارند و می‌گویند درباره این موضوع رفراندوم برگزار کنید. در واقع سخن این افراد این است که حکومت اسلامی که خود براساس رفراندوم روی کار آمده و قوانینی را وضع کرده که در چارچوب شرع هستند، برای تجویز ارتکاب یا عدم ارتکاب یک فعل حرام رفراندوم برگزار کند!». او با بیان اینکه سایر افعال حرام نیز به همین شکل هستند و با یکدیگر تفاوتی ندارند، گفت: «فردا ممکن است درباره مشروب‌فروشی‌ها، مجالس لهوولعب، مراکز فساد و فحشا و... نیز همین استدلال را مطرح کنند که این بسیار نادرست است».
رسانه‌ها در مسلمات شرعی تشکیک نکنند
رئیس قوه ‌قضائیه با بیان اینکه جامعه اسلامی اقتضائات خاص خود را دارد، افزود: «از همه بدتر این است که این افراد رأی خود را رأی مردم می‌دانند. از طرفی برخی رسانه‌ها نیز درباره موضوعاتی که از منظر فقهی، شرعی، قرآنی و روایی مستندات روشنی دارد، تشکیک می‌کنند که این امر بسیار جای تأسف دارد».


دیدگاه‌ها(۰)