۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۹ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند
اختلاف ‌میلیاردی دلیل آدم‌ربایی در هتل بزرگ تهران

شرق: آدم‌ربایانی که مردی را هفته گذشته در هتل بزرگ تهران ربوده بودند، در جدید‌ترین تحقیقات پس از دستگیری اعتراف کردند به خاطر اختلاف مالی دست به این کار زده بودند. این آدم‌ربایی سه‌شنبه هفته گذشته در هتل بزرگ تهران اتفاق افتاد و به گروگان‌گیری منجر شد اما درنهایت با تلاش مأموران پلیس آگاهی مرد گروگان‌ گرفته‌شده پس از حدود 24 ساعت در قزوین آزاد شد.
مغز متفکر و نفر اصلی این آدم‌ربایی ساعتی پس از ماجرا شناسایی و دستگیر شد. او در بازجویی‌های اولیه اعتراف کرد كه مدتی قبل کارخانه‌ای را با قیمت یک میلیارد تومان به فردی فروخته بود. پس از آن خریدار متوجه شد كه کارخانه سه‌ونیم‌میلیارد بدهی بانکی دارد. این متهم گفت: خریدار با من تماس گرفت تا جویای موضوع شود و من هم بدهی بانکی را تأیید کردم. بعد از چند روز به خریدار گفتم او بدهی بانک را بپردازد و بعد من با او تسویه خواهم کرد اما او زیر بار نرفت و از آنجا بود که اختلاف، بگومگو و درگیری ما شروع شد. درنهایت روز سه‌شنبه 15 اسفند من او را به هتل بزرگ تهران دعوت کردم تا بر سر موضوع اختلافمان صحبت کنیم و به جمع‌بندی برسیم، اما باز هم او حرف خودش را زد و من هم حرف خودم را؛ آنجا بود که ماجرای گروگان‌گیری شروع شد.  با توجه به تحقیقات انجام‌شده مشخص شد مرد خریدار با راننده و بادیگاردش سر قرار رفته و فروشنده نیز همراه با سه یا چهار نفر دیگر سر قرار حاضر شده بود و بعد از اینکه گفت‌وگو‌ها به نتیجه نرسید و کار به درگیری لفظی و کتک‌کاری کشید، درنهایت همراهان فروشنده، راننده و بادیگارد خریدار کارخانه را کتک زدند و خریدار را به‌زور سوار خودروی پژوپرشیای سفید کردند و به مقصدي نامعلوم رفتند. در تحقیقات بعدی و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته هتل مشخص شد سه دوربین هتل نیز بخشی از ماجرا را ضبط کرده‌اند.
در ادامه مشخص شد مرد ربوده‌شده به شمال کشور منتقل شده است و ربایندگان از او تقاضای پنج ‌میلیارد تومان دارند، اما او از پرداخت مبلغ خودداری کرده است.
 با ادامه پیگیری‌های پلیس و شروع تحقیقات قضائی مدت کوتاهی پس از شروع ماجرای گروگان‌گیری، افرادی که مرد خریدار را ربوده بودند، از دخالت پلیس مطلع شدند و درنهایت با اقدامات انجام‌شده حدود 24 ساعت پس از گروگان‌گیری او را در قزوین رها کردند. اما این پایان ماجرا نبود و پس از آن نیز با دستور بازپرس سهرابی رئیس شعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران این افراد همچنان تحت تعقیب قرار داشتند تا اینکه یکی از آنها در مخفیگاه خود دستگیر شد و فرد دیگری نیز هنگام نقدکردن چک صدمیلیونی که در مدت گروگان‌گیری از مرد ربوده‌شده گرفته بود، دستگیر شد. به‌این‌ترتیب سه متهم پرونده که یکی از آنها مرد فروشنده کارخانه است، همراه با دو نفر دیگر به دستور بازپرس سهرابی در بازداشت به سر می‌برند و در اختیار مأموران پلیس آگاهی تهران هستند تا تحقیقات در این زمینه ادامه پیدا کند.


دیدگاه‌ها(۰)