۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۹ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند
حادثه‌ها

انفجار مین در کرخه  جان یک نوجوان را گرفت
انفجار مین به‌جای‌مانده از دوران جنگ تحمیلی در غرب کرخه در شهرستان شوش در شمال استان خوزستان موجب مرگ یک نوجوان شد. سرهنگ حمیدرضا بهاروند فرمانده انتظامی شهرستان شوش با تأیید این حادثه گفت: در حادثه انفجار مین نوجوانی حدودا 15ساله اهل روستای عنکوش بخش فتح‌المبین شوش جان خود را از دست داد. رئیس فوریت‌های پزشکی 115 شوش نیز گفت: در این حادثه که حوالی ساعت 18 عصر دوشنبه رخ داد، نوجوان مذکور بر اثر انفجار مین به شدت مصدوم شد و هر دو پای خود را از ناحیه ران از دست داد. علی مقدمیان با بیان اینکه در پی این حادثه اورژانس به محل حادثه اعزام شد، افزود: آمبولانس فوریت‌های پزشکی فرد مصدوم را که به وسیله خودروی شخصی در حال انتقال به بیمارستان بود، به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل کرد اما نامبرده بر اثر شدت مصدومیت و خونریزی جان باخت. محل این حادثه بعد از یادمان فتح‌المبین شوش نزدیک روستای عنکوش اعلام شده است. گفته می‌شود این نوجوان در حال چرای دام (گاومیش) بود که روی مین رفت.

انفجار چاه فاضلاب جان ۳ نفر را گرفت
انفجار چاه فاضلاب با کاربیت جان سه نفر را گرفت. سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی گفت: در تماس تلفنی یکی از شهروندان و اعلام گزارشی مبنی بر شنیدن صدای انفجار از یک منزل مسکونی واقع در یکی از محله‌های شهرستان، بلافاصله مأموران انتظامی شهرستان به محل حادثه رفتند و در بررسی‌ها مشخص شد چاه فاضلاب یک منزل شخصی که دچار گرفتگی شده بود، به علت ریختن مقادیر زیادی سنگ کاربیت برای بازشدن لوله چاه توسط مسئول تخلیه چاه و بی‌احتیاطی آنها متأسفانه دچار انفجار شده که در این حادثه سه نفر مسئول تخلیه چاه و صاحب منزل و همسرش در دم جان باختند. سرهنگ قسام ضمن اشاره به این موضوع که چاه‌های فاضلاب به دلایل خاص و تولید گاز‌های قابل انفجار بسیار خطرناک هستند و بعضا با ایجاد حرارت یا افزودن برخی مواد شیمیایی قابلیت انفجار پیدا می‌کنند، از شهروندان عزیز خواست که هنگام تخلیه چاه نکات ایمنی را رعایت کنند.

اعتراف متهمان به 42 فقره سرقت
با دستگیری دو سارق حرفه‌ای در شهر یزد 42 فقره سرقت لوازم داخل خودرو کشف شد. سرهنگ «محمدرضا حناساب» رئیس پلیس آگاهی استان یزد اظهار كرد: با توجه به سرقت‌های متعدد از خودروها که بیشتر شامل قطعات و لوازم داخل خودرو بود، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان یزد مسئول رسیدگی به پرونده شدند. سرهنگ حناساب افزود: مأموران با تحقیقات گسترده و تلاش شبانه‌روزی توانستند ردی از یک متهم حرفه‌ای و سابقه‌دار به دست آورند و به همین منظور هماهنگی لازم با مقامات قضائی انجام شد. رئیس پلیس آگاهی استان یزد ضمن اشاره به شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی در یک عملیات غافلگیرانه افزود: متهم در تحقیقات انجام‌شده به 42 فقره سرقت قطعات و لوازم داخل خودرو در شهر یزد با همدستی فردي دیگر اعتراف کرد. حناساب خاطرنشان کرد: مأموران پس از تحقیقات لازم، همدست این سارق حرفه‌ای را نیز شناسایی و دستگیر و متهمان را به دادسرا معرفی کردند. این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی برای کشف دیگر سرقت‌های احتمالی ادامه دارد.

دستگیری کیف‌قاپ موتورسوار در تعقیب‌وگریز  پلیسی
کیف‌قاپ حرفه‌ای در آخرین سرقت از سوی مأموران دستگیر شد، اما همدستش پا به فرار گذاشت. سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، سرکلانتری هفتم پایتخت، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کیف و موبایل‌قاپی در محدوده میدان شوش، شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور کار مأموران کلانتری جوادیه قرار گرفت. تا اینکه مأموران پلیس در گشت‌های انتظامی هدفمند، مشاهده می‌کنند دو پسر جوان سوار بر موتور و با سرعت بالایی به خانمی نزدیک و بلافاصله کیف وی را قاپیده و از محل متواری شدند. وی در ادامه گفت: مأموران به تعقیب متهمان پرداختند و پس از دقایقی تعقیب‌وگریز، یکی از متهمان در شلوغی خیابان از موتورسیکلت پیاده و همراه کیف‌زن جوان از محل متواری شد. این مقام انتظامی با بیان اینکه مأموران موفق شدند موتورسیکلت را متوقف و راننده جوان را دستگیر کنند، خاطرنشان کرد: کیف مال‌باخته که حاوی گوشی همراه، تعدادی کارت عابربانک و مدارک هویتی بود در همان حوالی کشف و تحویل مال‌باخته شد. سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه دستگیری همدست سارق در دستور کار مأموران کلانتری 117 جوادیه قرار دارد، در پایان بیان کرد: با طرح شکایت از سوی مال‌باخته و تکمیل پرونده، سارق برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.


دیدگاه‌ها(۰)