۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۲۵ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين
پنج قاره

آتش‌سوزی مهیب به خانه‌های جنوب سیدنی رسید
صدها مأمور آتش‌نشانی در استرالیا برای مهار آتش‌سوزی وسیعی که بنابر گزارش‌ها به خانه‌های حومه جنوبی سیدنی رسیده تلاش می‌کنند. سازمان آتش‌نشانی نواحی روستای «نیو ساث ولز» گفت نگران است که شعله‌ها با جهش باعث ایجاد آتش‌سوزی‌های تازه شوند. به بعضی از ساکنان دستور داده شده است در نقاط امن پناه بگیرند، چون ترک محل در این مقطع خطرناک است. آب‌وهوای جنوب‌شرقی استرالیا برای این وقت سال بیش از حد داغ است. شین فیتسیمونز از سازمان آتش‌نشانی منطقه گفت که آتش‌سوزی «خیلی مهیب» است. بادهای شدید شعله‌های آتش را به طرف شمال و شرق به سوی نواحی مسکونی در حومه سیدنی می‌رانند. به گزارش بی‌بی‌سی، آتش‌سوزی حدود دو هزارو ۵۰۰ هکتار زمین را سوزانده است. شبکه سی‌بی‌اس نیز در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۷۰ دستگاه آتش‌نشانی در طول جاده‌هایی که نواحی طبیعی را از مسکونی جدا می‌کند مستقر شده‌اند و هم‌زمان بالگردها در حال ریختن آب از بالا هستند. مالکولم ترنبال، نخست‌وزیر استرالیا، از واکنش سازمان آتش‌نشانی تقدیر کرده است. او گفت: هوا برای این فصل سال بیش از حد داغ است و این مایه نگرانی شدید است، اما ما مجبوریم با بدترین بلایای طبیعی مقابله کنیم. همچنین بنابر گزارش اس‌بی‌اس، پلیس «نیو ساث ولز» اعلام کرده است که این ناحیه اکنون «صحنه جرم» تلقی می‌شود، اما سازمان آتش‌نشانی می‌گوید هنوز نمی‌توان در مورد عمدی‌بودن آتش‌سوزی قضاوت کرد.
خودروی فِراری 2 نیم شد
یک خودروی فِراری عصر یکشنبه در منطقه‌ای در شمال اتریش بر اثر تصادف و اصابت به درخت به دو نیم شد و دو سرنشین آن در دم جان باختند. این سانحه در منطقه «فورناخ» در ایالت «اتریش علیا» در شمال این کشور روی داده و راننده 59 ساله خودرو و همسر 58 ساله او در دم جان باختند.
پلیس اتریش اعلام کرده که علت سانحه هنوز مشخص نیست و در دست بررسی قرار دارد. قربانیان این سانحه ساکنان محلی بودند. حوادث و سوانح جاده‌ای در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته اروپایی هرازگاهی روی می‌دهند و تلفاتی نیز برجا می‌گذارند، اما خودروی فراری دونیم‌شده در اتریش رویدادی کم‌سابقه به‌شمار می‌رود.


دیدگاه‌ها(۰)