۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۲۵ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين
حادثه‌ها

دانش‌آموزی مورد اسیدپاشی قرار گرفت
رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسلام‌آبادغرب از اسیدپاشی به صورت یکی از دانش‌آموزان این شهرستان خبر داد.
جمال‌الدین برجی اظهار کرد: حدود ساعت هفت‌ونیم صبح روز یکشنبه دانش‌آموز کلاس ششم، در مسیر مدرسه و قبل از واردشدن به مدرسه از سوی دو نفر مورد اسیدپاشی قرار گرفت. وی با بیان اینکه این دانش‌آموز از ناحیه صورت و پشت دچار سوختگی شده، افزود: این دانش‌آموز ابتدا به بیمارستان اسلام‌آباد غرب منتقل و به دلیل شدت جراحات به بیمارستان امام‌خمینی(ره) کرمانشاه منتقل شد. رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسلام‌آباد غرب با بیان اینکه این اسیدپاشی خارج از محیط مدرسه اتفاق افتاده، گفت: بنا به گفته مسئولان نیروی انتظامی، یکی از این دو نفر (افراد اسیدپاش) دستگیر شده و تلاش برای دستگیری فرد دیگر ادامه دارد. وی یادآور شد: هنوز دلیل اسیدپاشی رخ‌داده مشخص نشده است.

انهدام باند سارقان حرفه‌ای موتورسیکلت
دو سارق حرفه‌ای موتورسیکلت به دام افتادند و هفت دستگاه موتورسیکلت مسروقه از آنها کشف شد. سرهنگ «سیروس میرزایی»، فرمانده انتظامی شهرستان لردگان، دراین‌باره گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: مأموران پلیس آگاهی پس از انجام اقدامات اطلاعاتی دقیق با استفاده از شگردهای پلیسی دو سارق را در یکی از روستاهای تابعه شناسایی و با اخذ مجوز قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند. این مقام انتظامی شهرستان لردگان  ادامه داد: سارقان در بازجویی فنی پلیس به سرقت موتورسیکلت‌های سبک و سنگین به‌صورت باندی در لردگان و یکی از استان‌های هم‌جوار اعتراف کردند که در این ارتباط دو مال‌خر دستگیر و هفت دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان لردگان خاطرنشان کرد: مبلغ هفت‌میلیون و 550‌ هزار ریال وجه نقد حاصل از فروش موتورسیکلت‌های سرقتی از سارقان به دست آمد.

دستگیری عامل آتش‌سوزی عمدی یک قهوه‌خانه
فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری عامل آتش‌سوزی عمدی در قهوه‌خانه‌ای در «بازار روز» شهرستان چالوس در کمتر از دو ساعت خبر داد. سردار «سیدمحمود میرفیضی» اظهار کرد: در پی کسب خبری از مرکز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در قهوه‌خانه‌ای در «بازار روز» شهرستان چالوس، مأموران انتظامی شهرستان سریع به محل حادثه رفتند. وی با بیان اینکه با حضور مأموران پلیس و آتش‌نشانی حریق در کمتر از یک ساعت مهار شد، گفت: در این حادثه 11 نفر دچار سوختگی و مصدومیت شدند.فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه این حریق عمدی بود، گفت: متهم فرزند مسئول این قهوه‌خانه است و انگیزه خود را از این اقدام اختلافات شخصی با پدرش عنوان کرده است.

کیفرخواست قتل ندا صادر شد
بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد از صدور کیفرخواست پرونده قتل ندا دختر هفت‌ساله خبر داد. احمدی‏‌نژاد، بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد، درباره  آخرین وضعیت پرونده قتل ندا دختر هفت‌ساله افغانستانی اظهار کرد: اقدامات مربوط به پزشکی قانونی و دیگر اقدامات قضائی لازم درخصوص این پرونده به صورت ویژه از سوی دادسرا پیگیری و انجام شد. وی ادامه داد: تحقیقات در دادسرا تکمیل و کیفرخواست صادر شد. بنا بر این گزارش، «ع-الف» مرد ۴۱ساله «ندا»، دختربچه هفت‌ساله افغانستانی را که به قصد خرید نان از منزل خارج شده بود، ربود و به مغازه خود کشید و پس از آزارواذیت، او را به قتل رساند. این جنایت وحشتناک هفتم فروردین در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد رخ داد و متهم به قتل در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر شد.

مرد ۵۰ساله با گلوله به قتل رسید
افراد ناشناس با شلیک گلوله جان مردی میان‌سال را در کوچصفهان گرفتند. این مرد حدودا ۵۰ساله شامگاه یکشنبه در یکی از محله‌های بخش کوچصفهان رشت به ضرب گلوله‌ای از ناحیه سینه، به وسیله افرادی ناشناس به قتل رسید. از همان دقایق اولیه مأموران پلیس آگاهی در صحنه حاضر شدند و با هماهنگی مقام قضائی، بررسی همه‌جانبه برای کشف انگیزه و شناسایی قاتل در دستور کار پلیس قرار گرفت. پیگیری‌های همه‌جانبه از سوی کارآگاه‌های پلیس آگاهی برای شناسایی قاتل و علت و انگیزه قتل ادامه دارد.


دیدگاه‌ها(۰)