۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۲۵ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين
خبر

نماينده ولي ‌فقيه در سپاه:
فتنه دهه ۹۰ فتنه تعامل و نفوذ است

بسيج‌نيوز: حجت‌الاسلام عبدالله حاجي‌صادقي در مراسم هجدهمين يادواره شهداي مدرسه علميه حقاني گفت: همان‌گونه که دشمنان انقلاب و اسلام از گذشته به دنبال جريان‌سازي در حوزه‌ها بودند، امروزه نيز استکبار جهاني براي حوزه‌هاي علميه بدون برنامه نيست. نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به اينکه فتنه دهه ۹۰ فتنه تعامل و نفوذ است، گفت: دشمن مي‌داند که بسياري از نيرو‌هاي نظام در حوزه‌هاي علميه پرورش يافته‌اند، به همين دليل در چند سال اخير برنامه‌هاي ويژه‌اي براي حوزه‌هاي علميه ما در نظر گرفته‌اند. حاجي‌صادقي با اشاره به اينکه در حوزه‌هاي علميه بايد نيرو‌هاي ولايت‌مدار و آماده براي دفاع از دين خدا تربيت شوند، تصريح کرد: دشمن مي‌داند همان‌گونه که در صدر اسلام هيچ قدرتي نتوانست اسلام را از کار بيندازد جز مسلمانان، انقلاب نيز تنها توسط خود انقلابيون شکسته مي‌شود در نتيجه طبيعي است که برنامه خود را در اين راستا دنبال کنند.

کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهاي شرقي کشور
ايلنا: وزارت اطلاعات از کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهاي شرقي کشور خبر داد. در اطلاعيه روابط عمومي وزارت اطلاعات آمده است: سربازان گمنام امام زمان (عج) محموله کلان مواد منفجره را که قرار بود با پوشش مواد مخدر از مرزهاي شرقي به کشور وارد شود، کشف و ضبط کردند. نيروهاي اداره کل استان سيستان‌وبلوچستان با اقدامات اطلاعاتي و فني توانستند گروه‌هاي تروريستي را در انتقال ۸۰ کيلوگرم مواد منفجره ترکيبي، ۱۷ عدد تله انفجاري پدالي (مخصوص به‌کارگيري در بمب‌هاي کنارجاده‌اي و تله‌هاي انفجاري)، ۲۸ قبضه سلاح کمري با دوهزارو ۱۰۰ فشنگ، ۳۵ قبضه نارنجک جنگي، ده‌ها چاشني الکترونيکي، فتيله و تجهيزات انفجاري ناکام بگذارند.  در اين عمليات سربازان گمنام امام زمان (عج) همچنين ۵۸۰ کيلوگرم مواد مخدر از تروريست‌ها کشف کردند.

معاون فرهنگي سپاه:
پيام‌رسان‌هاي خارجي از اعضاي خود بردگي مي‌کشند

مهر: سردار محمدرضا نقدي گفت: هر کسي ايراني است و تابعيت ايران را داشته باشد، از اينکه تمام دست‌اندرکاران و مديران يک شبکه پيام‌رسان در داخل کشور باشند، قطعا احساس امنيت بيشتري مي‌کند تا اينکه سازمان‌هاي جاسوسي و دشمنان ملت ايران چنين شبکه‌اي داشته باشند. معاون فرهنگي سپاه با اشاره به برخي فضاسازي‌ها درباره نبود امنيت اطلاعات در پيام‌رسان‌هاي داخلي ادامه داد: البته دشمنان انقلاب در جنگ رواني و شايعات فضا را به گونه‌اي منقلب مي‌کنند كه گويا اينجا محيط ما امن‌تر براي فعاليت ايراني‌هاست؛ با اين حال اين را هم بايد گفت که شبکه‌هاي پيام‌رسان داخلي بايد امنيت شبکه‌ها را به حدي افزايش دهند که اطلاعات مخاطبان آنها محفوظ بماند. سردار نقدي افزود: وقتي مقام معظم رهبري فتوا دادند که استفاده از بمب اتم حرام است، در واقع پاسخ به شايعاتي بود که عنوان مي‌کردند ايران دنبال بمب هسته‌اي است لذا حفظ اسرار مخاطبان شبکه‌هاي پيام‌رسان داخلي نيز چنين حکمي دارد چون براي حفظ اسرار در اسلام تأکيدات بسياري وجود دارد. او افزود: پيام‌رسان‌هاي خارجي از اعضاي خود بردگي مي‌کشند.

تحويل 5 محکوم ايراني
ايسنا: پنج محکوم ايراني که سال‌ها در زندان‌هاي افغانستان محبوس بودند، با رايزني مقامات دو کشور و در چارچوب همکاري‌هاي حقوقي و قضائي دو کشور، در نقطه صفر مرزي با افغانستان تحويل مقامات کشورمان شدند. محمود عباسي، معاون حقوق بشر و امور بين‌الملل وزير دادگستري و رئيس کميته انتقال محکومان کشورمان با اعلام اين خبر افزود: حدود 500 نفر از محکومان افغان نيز آماده انتقال به کشورشان هستند که ما منتظر پاسخ مقامات افغان هستيم تا آنان را به کشور متبوعشان منتقل کنيم.

مرگ 4 نفر در تيراندازي نيروهاي امنيتي در دلگان
ايلنا: فرماندار دلگان از مرگ چهار نفر بر اثر تيراندازي نيروهاي امنيتي در اين شهرستان در استان سيستان‌وبلوچستان خبر داد و گفت: اوايل بهمن ماه سال گذشته يک نفر قاچاقچي مواد مخدر به پاسگاه انتظامي شهرستان دلگان تيراندازي کرد و از محل حادثه متواري شد. هوشنگ بامري افزود: نيروهاي امنيتي با داشتن حکم قضائي پيگير موضوع شده و شامگاه جمعه در دوکيلومتري شهر دلگان و در محور اصلي در حالي که اين متهم به همراه سه نفر ديگر؛ دو جوان 18 و 23 ساله و يک کودک سه‌ساله بود، دستور توقف دادند که متهم قصد فرار از محل را داشت. با شليک گلوله از سوي نيروهاي امنيتي به سوي خودرو هر چهار نفر کشته شدند. 


دیدگاه‌ها(۰)