۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۰۱۱ - ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۸ ارديبهشت
خبر
خاتمی:
امید واریم دلها به هم نزدیک شود

ایسنا: حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی که به مناسبت روز و هفته معلم، میزبان جمعی از معلمان و مربیان بود، بعد از شنیدن نظرات و اظهارات معلمان و مربیان گفت: «بزرگانی مثل شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر و خود رهبری اینها همه معلم بودند انتظار ما این بود که روحیه حاکم بر نظام برآمده از آن نیز روحیه معلمی باشد و حتی امنیت و توسعه را با روحیه و بینش معلمی تعریف کند. »رییس بنیاد باران تصریح کرد: «چه خوب بود که ما شاهد این روحیه می‌بودیم که پیشینیان ما داشتند و انبوهی از معلمان ما چه در جنگ چه بعد از جنگ در عرصه حضور داشتند و کار کردند، می‌خواستیم و می‌خواهیم این روحیه حاکم و غالب باشد؛ نه فضایی که فقط یک عده آدم‌های درشت‌گو، اتهام‌زن، پرادعا در آن میداندار هستند و علاوه بر برخوردهایی که درست نیست، نسبت به گروه‌ها و افراد می‌شود یک عده افرادی که زبانشان زبان ضد معلمی و اخلاق است فضا را آکنده می‌کنند و طرفی که مورد حمله قرار می‌گیرد حتی نمی‌تواند از خودش دفاع بکند.»او با بیان اینکه «کاش اعلام می‌شد ما از این فضا عبور کردیم؛ به خصوص بعد از انتخاباتی که شد و مایه قوت و تثبیت نظام بود و نشان داد که خواست عمومی مردم چه بوده است»، گفت: «هنوز هم می‌گوییم باید از این فضا به فضای اخلاقی و سیاسی گذر کنیم که همه بتوانند در خدمت انقلاب و جامعه باشند و‌‌ ای کاش طوری بود که ما اصلا زندانی نداشتیم البته نمی‌توان گفت که اصلا زندانی نباشد، چون به‌هرحال مجرم وجود دارد، لااقل زندانی سیاسی نداشتیم؛ اگر فضا باز شود دل‌ها به هم نزدیک‌تر می‌شود و همه در خدمت انقلابی خواهند بود که برایش هزینه زیادی داده‌ایم.»خاتمی ادامه داد: «باز هم امیدوارم با تدبر و آینده‌نگری به سمتی برویم که دل‌هایی که به هم نزدیک شده نزدیک به هم بماند، کینه‌ها از بین برود و انسان‌ها در موقعیت خوبی قرار بگیرند، هر کسی حرمت خاص خودش را داشته باشد و بتواند در خدمت جامعه باشد.»

وزیر اطلاعات:
اصلاح‌طلب و اصولگرا فرزند مملکتند

ایرنا: وزیر اطلاعات گفت: اصلاح‌طلب و اصولگرا همه فرزند مملکت هستند و هرکدام توانایی کار داشته باشند به آنها میدان کار داده می‌شود. محمود علوی در جمع مردم دهستان دشت‌عباس با بیان اینکه همه در جمهوری اسلامی صاحبخانه هستند و هیچ‌کس میهمان نیست گفت: همه باید از خانه خود مواظبت کنیم.  

روانچی:
تمام تحریم‌ها باید لغو شود

ایسنا: معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشورمان گفت که در صورت رسیدن به یک توافق با 1+5، تمام تحریم‌ها باید لغو شود. مجید تخت‌روانچی در گفت‌وگو با روزنامه گاردین گفت: من برای رسیدن به یک توافق بدبین نیستم. ما تمام تلاش خود را برای پایان‌دادن به این کار تا پایان 20 ژوییه به کار گرفته‌ایم. اگرچه تمدید این ضرب‌الاجل غیرمحتمل نیست. تخت‌روانچی اظهار کرد: اگر قرار باشد به یک توافق برسیم باید تمام تحریم‌ها لغو شود و این وابسته به آنها (آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها) است که کار خود را انجام دهند.

فلاحیان:
رفع فیلتر فیس‌بوک باعث رواج فساد می‌شود

سایت صبح‌توس: علی فلاحیان، عضو مجلس خبرگان رهبری می‌گوید: «استفاده از فیس‌بوک برای مردم ایران و جهان سودی ندارد و رفع فیلتر آن باعث ترویج فساد در جامعه می‌شود.» فلاحیان تلاش‌های دولت حسن روحانی برای رفع فیلتر فیس‌بوک را ناسازگار با شعار‌ امسال که از سوی مقام‌معظم‌رهبری مطرح شده، ارزیابی کرده است. وی گفت: «دولت باید اهتمام جدی به تحقق شعار سال داشته باشد و آقای روحانی باید بداند که رفع فیلتر فیس‌بوک با فرهنگ مقاومتی و دغدغه‌های فرهنگی رهبر سازگاری ندارد.»وزیر اطلاعات دولت اکبر هاشمی‌رفسنجانی همچنین اضافه کرد: «رفع فیلتر فیس‌بوک موجب ترویج ناهنجاری‌های اخلاقی و فساد در جامعه خواهد شد.»

دیدگاه‌ها(۰)