۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۰۷۳ - ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
خبر
آخرین قسط دارایی‌های بلوکه‌شده ایران واریز شد
ایسنا: بنابر زمانبندی انجام‌شده در توافق ژنو برای دریافت 4/2میلیارددلار از دارایی‌های بلوکه ایران، در روز دوم مرداد همزمان با 24 ژوییه آخرین قسط این دارایی‌ها واریز شد. به گزارش روزنامه ایندیا‌تایمز، هند، سومین قسط 550 میلیون‌دلاری از بدهی‌های نفتی خود به ایران و آخرین قسط از 2/4 میلیارددلار را در روز گذشته پرداخت کرد. با احتساب این قسط مجموع پول تسویه‌شده توسط هند طی یک‌ماه گذشته به یک‌میلیاردو650میلیون‌دلار می‌رسد.

منابع قابل تعهد صندوق توسعه ملی به 20میلیارددلار رسید
ایسنا: قائم‌مقام صندوق توسعه ملی مبلغ قابل‌تعهد موجودی این صندوق را 20میلیارددلار عنوان کرد. سیدمحمدقاسم حسینی با اشاره به دو جزء دارایی و منابع صندوق اظهار کرد: کل منابعی که از ابتدای تاسیس صندوق تاکنون به آن واریز شده حدود 65میلیارددلار است. وی از مجموع 65میلیارددلار دارایی صندوق توسعه ملی، منابع فعلی را 40میلیارددلار عنوان کرد.

فاز اول چک الکترونیکی از آذرماه
فارس: دبیرکل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات انجام‌شده و در حال اجرا برای اتمام مراحل راه‌اندازی سامانه چک الکترونیکی (چکاوک) گفت: از اول آذرماه امسال فاز ابتدایی این سامانه به‌طور کامل آغاز و تمامی چک‌ها در چکاوک پردازش می‌شود. محمود احمدی، دبیرکل بانک مرکزی جمهوری اسلامی، تاکید کرد: پس از برگزاری این چهار آزمون سامانه چکاوک با پردازش تدریجی چک‌ها و انجام تسویه بین بانکی آنها از اول مهر تا 30 آبان‌ماه به‌طور همزمان با فعالیت اتاق پایاپای و اسناد بانکی عملیاتی می‌شود.

گل‌گهر 5 و 6 به بخش خصوصی واگذار می‌شود
شرق: ایمیدرو بهره‌برداری از توده‌های معدنی 5 و 6 معدن سنگ‌آهن گل‌گهر را در قالب «مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش» به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

دیدگاه‌ها(۰)