۱۳۹۷ جمعه ۳ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۰۶ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ آبان
خبر

مدیرکل حوزه استاندار منصوب شد
‌فارس: طی حکمی از سوی هوشنگ بازوند، مسعود بهرام نژاد به‌عنوان مدیرکل حوزه استاندار کرمانشاه تعیین شد. پس از شروع به کار استاندار کرمانشاه از مهرماه سال جاری، این اولین جابجایی است که در استانداری اتفاق می‌افتد.تا پیش‌ازاین حمیدرضا پیری در این سمت مشغول به خدمت‌رسانی بوده است. او متولد خرم‌آباد واقع در استان لرستان است و از سوابقی همچون ریاست دفتر استاندار و مسئولیت سرپرستی روابط عمومی استانداری لرستان برخوردار است.

مصري و فلاحت پيشه خواهان استيضاح وزير كشور
شرق: طرح استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه یکشنبه مجلس شورای اسلامی تهیه شد و به امضای ۱۶ نماینده رسید. در میان اسامی نمایندگان مذکور نام حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده اسلام آبادغرب و عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه به چشم می خورد.توجه نکردن به عزل و نصب‌های اخیر مدیریتی در وزارت کشور، از جمله محورهای مهم این استیضاح است.لازم به ذكر است نمايندگان استان كرمانشاه كه از جمله مخالفان انتصاب هوشنگ بازوند به سمت استاندار كرمانشاه بودند هنگان معرفي وي از سوي وزير كشور در بيانيه اي خطاب به مردم استان كرمانشاه ضمن گله مندي از عدم مشورت وزير كشور با نمايندگان استان براي انتخاب استاندار، از درخواست استيضاح او خبر دادند.
در همان زمان نيز بسياري از فعالان سياسي استان اعلام كردند بر اساس نص صريح قانون انتخاب استاندار از وظايف رئيس جمهور بوده و در قانون هيچ اشاره اي به لزوم مشورت با نمايندگان مجلس نشده است.

برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در ۵۰ نقطه استان کرمانشاه
‌شرق:راهپیمایی ۱۳ آبان امسال نیز همچون سال‌های گذشته با حضور پرشور دانش آموزان, دانشجویان، فرهنگیان و اقشار مختلف مردم در ۵۰ نقطه استان برگزار شد.این مراسم ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح روز شنبه ۱۳ آبان در بیش از ۵۰ نقطه استان برگزار خواهد گردید و شرکت‌کنندگان در مراسم شعارهایی بر ضد استکبار جهانی، امریکا و اسرائیل سر دادند.
مراسم روز 13 آبان در شهر کرمانشاه نیز در مقابل مسجد جامع برگزار شد همچنین در اعتراض به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا شعار مراسم امسال « غیرت دینی- من یک سپاهیم» بود.ازجمله مراسمات دیگر در بزرگداشت این روزبه صدا درآوردن زنگ استکبارستیزی رأس ساعت ۸ صبح سیزدهم در مدارس بود.

بازدید قائم مقام وزیر اطلاعات و اعضای شورای اربعین از مرز خسروی
‌مهر:قائم مقام وزیر اطلاعات و اعضای شورای اربعین وزارت اطلاعات با همراهی مسئولان از مرز خسروی بازدید کرده و  از آخرین وضعیت مرز خسروی برای تردد زوار مطلع شدند.بنا به اعلام ستاد مرکزی اربعین قرار شد امسال بخشی از زائران کشورمان از مرز رسمی خسروی در ایام اربعین حسینی به کربلای معلی عزیمت کنند، ولی تا کنون هیچ ترددی صورت نگرفته و مسئولان در انتظار اعلام طرفین عراقی برای تردد زائران از خسروی هستند.


دیدگاه‌ها(۰)